Overzicht: Dit zijn de Nederlandse medaillewinnaars tijdens de Olympische Winterspelen

ANP

Vijftien medailles. Dat was de doelstelling van NOC-NSF voor de Olympische Spelen in Zuid-Korea. De teller kwam uit op twintig medailles . Wie wonnen een plak?

Zaterdag 24 februari

Irene Schouten (Andijk) - brons massastart langebaanschaatsen

Koen Verweij  (Alkmaar) - brons massastart langebaanschaatsen

Vrijdag 23 februari

Kjeld Nuis (Emmen) - goud 1000 meter langebaanschaatsen

Woensdag 21 februari

Suzanne Schulting (Tijnje) - goud 1000 meter shorttrack

Dinsdag 20 februari

Sven Kramer (Heerenveen), Patrick Roest (Lekkerkerk), Jan Blokhuijsen (Zuid-Scharwoude), Koen Verweij (Alkmaar) - brons achtervolging langebaanschaatsen

Marrit Leenstra (Wijckel), Ireen Wüst (Goirle-Heerenveen), Antoinette de Jong (Rottum), Lotte van Beek (Gewest Fryslân-Zwolle) zilver achtervolging langebaanschaatsen

Maandag 19 februari

Suzanne Schulting (Tijnje), Yara van Kerkhof (Zoetermeer), Jorien ter Mors (Enschede), Lara van Ruijven (Den Haag) - brons relay shorttrack

Vrijdag 16 februari

Esmee Visser (Beinsdorp) - goud 5.000 meter langebaanschaatsen

Donderdag 15 februari

Jorrit Bergsma (Aldeboarn) - zilver 10.000 meter langebaanschaatsen

Woensdag 14 februari

Jorien ter Mors (Enschede) - goud 1000 meter langebaanschaatsen

Dinsdag 13 februari

Yara van Kerkhof (Zoetermeer) - zilver 500 meter shorttrack

Kjeld Nuis (Emmen) - goud 1500 meter langebaanschaatsen

Patrick Roest (Lekkerkerk) - zilver 1500 meter langebaanschaatsen

Maandag 12 februari

Ireen Wüst (Goirle-Heerenveen) - goud 1500 meter langebaanschaatsen

Marrit Leenstra (Wijckel) - brons 1500 meter langebaanschaatsen

Zondag 11 februar i

Sven Kramer (Heerenveen) goud 5000 meter langebaanschaatsen

Zaterdag 10 februari

Carlijn Achtereekte (Lettele) goud 3000 meter langebaanschaatsen

Ireen Wüst (Goirle-Heerenveen) zilver 3000 meter langebaanschaatsen

Antoinette de Jong (Rottum) brons 3000 meter langebaanschaatsen

Sjinkie Knegt (Bantega) zilver 1500 meter shorttrack