Bekijk hier het programma en de deelnemers van de WK afstanden in Thialf, de afsluiting van het langebaanseizoen

Antoinette de Jong tijdens het EK Allround. FOTO ANP

In Thialf beginnen donderdagmiddag de WK afstanden. Voor de schaatsers op de langebaan is het kampioenschap de afsluiting van een geïmproviseerd en ingekort seizoen, dat dankzij een ‘bubbel’ van ruim een maand in Friesland toch nog enige impact en uitstraling heeft gekregen.

Het deelnemersveld is beperkt: door de coronacrisis ontbreken onder anderen de schaatsers uit Japan, China en Zuid-Korea.

Programma

Donderdag 11 februari - 14:50

3000m vrouwen

5000m mannen

.

Vrijdag 12 februari - 15:10

Ploegenachtervolging vrouwen

Ploegenachtervolging mannen

500m mannen

500m vrouwen

.

Zaterdag 13 februari - 13:48

Mass start halve finales vrouwen

Mass start halve finales mannen

1000m vrouwen

1000m mannen

Mass start finale vrouwen

Mass start finale mannen

.

Zondag 14 februari - 12:35

1500m vrouwen

1500m mannen

5000m vrouwen

10.000m mannen

.

Deelnemers

Vrouwen:

500 meter: Femke Kok, Jutta Leerdam en Suzanne Schulting (reserve: Michelle de Jong)

1000 meter: Jutta Leerdam, Jorien ter Mors en Suzanne Schulting (reserve: Femke Kok)

1500 meter: Antoinette de Jong, Ireen Wüst en Melissa Wijfje (reserve: Irene Schouten)

3000 meter: Antoinette de Jong, Irene Schouten en Joy Beune (reserve: Reina Anema)

5000 meter: Irene Schouten en Carlijn Achtereekte (reserve: Esmee Visser)

Mass start: Irene Schouten en Marijke Groenewoud (reserve: Melissa Wijfje)

Ploegenachtervolging: Irene Schouten, Antoinette de Jong en Ireen Wüst (reserves: Joy Beune en Melissa Wijfje)

.

Mannen:

500 meter: Kai Verbij, Dai Dai N’tab en Ronald Mulder (reserve: Hein Otterspeer)

1000 meter: Thomas Krol, Kai Verbij en Wesly Dijs (reserve: Hein Otterspeer)

1500 meter: Patrick Roest, Thomas Krol en Kjeld Nuis (reserve: Wesly Dijs)

5000 meter: Patrick Roest, Sven Kramer en Jorrit Bergsma (reserve: Marwin Talsma)

10.000 meter: Patrick Roest en Jorrit Bergsma (reserve: Marwin Talsma)

Mass start: Jorrit Bergsma en Arjan Stroetinga (reserve: Victor Ramler)

Ploegenachtervolging: Sven Kramer, Marcel Bosker en Patrick Roest (reserves: Chris Huizinga en Beau Snellink)

Je kunt deze onderwerpen volgen
Sport
Schaatsen