Lot WTC-bewoners blijft ongewis

Het is hoogst onzeker of de vluchtelingen in het WTC rechtstreeks kunnen verhuizen naar het naburige pand aan de Heliconweg 60 in Leeuwarden.

Voor de kerst moeten volgens planning alle 600 vluchtelingen uit het WTC elders zijn ondergebracht. Volgens burgemeester Ferd Crone lopen het einde van de opvang in het WTC en de start van de opvang in de andere locatie naadloos in elkaar over.

Alet Bouwmeester van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers is daar nog niet zo zeker van. ,, In de planning rondom het WTC hebben we hier nog geen rekening mee gehouden. We moeten met partijen om tafel.'' Bovendien is aan de Heliconweg slechts plaats voor 400 mensen.

Foto Catrinus van der Veen

Toon reacties

Mis niets van het regionale nieuws. Ontvang onze dagelijkse nieuwsupdate, helemaal gratis.

Meer dan 22.249 nieuwsbriefabonnees

Je kunt je op elk moment weer uitschrijven

Lees hier ons privacy statement