Gouden-Gurbewinnaars

De Gouden Gurbes worden dit jaar voor de tiende keer uitgereikt. Hieronder de winnaars van de vorige negen afleveringen. We vroegen de winnaars om een selfie-met-gurbe, een Gurbie dus. Die staan hierbij.

2007

Beste voorstelling: Net Normael (Berneiepenloftspul Easterbierrum, regie Eelco Venema en Rieneke de Haan)

Beste hoofdrol: Theo Smedes (Carluccio yn De Opera, Burgum)

Beste bijrol: Wybo Smids (Lenny de tomatekweker yn Dûbele Nelson, Jorwert)

Beste vormgeving: Swart mar leaflik (Brantgum)

Extra Gurbe: Accordeonist Herman Peenstra (Om it lêste plak, Dronryp)

Publieksprijs: Swart mar leaflik (Brantgum, regie Tineke Broers)

(De jury bestond uit Pieter de Groot, Pieter Stellingwerf en Aly Bruinsma)

2008

Beste voorstelling: Amadeus (Dronryp, regie Karin Idzenga)

Beste hoofdrol: Arjen van der Wouden (Amadeus)

Beste bijrol: Romke Gabe Draaijer (Jou my wjukken, Jorwert)

Beste vormgeving: Jou my wjukken (Jorwert)

Extra Gurbe: voorstelling Lok (Snakkerbuorren, regie Grytha Visser en Luuk Eisema)

Publieksprijs: Jou my wjukken (Jorwert. regie Tjerk Kooistra)

(De jury bestond uit Pieter de Groot Wiesje Jansma en Nynke Heeg)

2009

Beste voorstelling: Tuskentiid (Jorwert, Tjerk Kooistra)

Beste hoofdrol: Hieke van den Akker (Us jonges, Dronryp)

Beste bijrol: Douwe de Bildt (Tuskentiid, Jorwert)

Beste vormgeving: Spegelspreuk (Berneiepenloftspul Easterwierrum)

Extra Gurbe: De nacht fan de stroffelstiennen (Donkerbroek, regie Tineke Nicolai)

Publieksprijs: Us jonges (Dronryp, regie Janneke Bergsma)

(De jury bestond uit Pieter de Groot, Freark Smink en Barbara Hempen)

2010

Beste voorstelling: Hoe no, Robin Hood (Opsterlân, Wiesje Jansma)

Beste hoofdrol: Wiepkje Castelein (It feest, Jorwert)

Beste bijrol: Folkert Wesseling (Hoe no, Robin Hood, Opsterlân)

Beste vormgeving: Jesus Christ Superstar (De Tynje)

Extra Gurbe: de kostuums van Anneke Hogeveen (Easterwierrum)

Publieksprijs: It feest (Jorwert, Tjerk Kooistra)

(De jury bestond uit Wim Vervoort, Joop Wittermans en Rieneke de Haan)

2011

Beste voorstelling: Lang en gelukkig (Ljouwert, regie Caro Kroon)

Beste hoofdrol: Anne Jongsma (De skepershûn, Jobbegea)

Beste bijrol: Roel Tichelaar (Lang en gelukkig, Ljouwert)

Beste vormgeving: Simke, in Frysk fanke (De Harkema)

Extra Gurbe: de muziek voor Bohemia (Jorwert)

Publieksprijs: Bloedbân (Burgum, Rieneke de Haan, Theun Plantinga)

(De jury bestond uit Wim Vervoort, Rients Gratama en Anne Zijlstra)

2012

Beste voorstelling: It deiboek (Blauhús, regie Karin Idzenga)

Beste hoofdrol: Fokke Plantinga (Ut ’e loft, Dronryp)

Beste bijrol: Thijs Meester (Snorro, Ljouwert), Oane Swart (De goede, de minne en de lillike, Jorwert)

Beste vormgeving: Straverus: tiid is in sirkel (Bantegea)

Extra Gurbe: decorontwerper Jaap Groen (werkte in Burgum, Opsterlân en Easterwierrum)

Publieksprijs: De stim fan Lûdsjewierrum (Berneiepenloftspul Easterwierrum, regie Froukje van Houten, Akkemei van der Veen)

(De jury bestond uit Wim Vervoort, Maaike van der Geest en Marijke Geertsma)

2013

Beste voorstelling: Drie Gebroeders (Offingawier, regie Wiesje Jansma)

Beste hoofdrol: Wybo Smids (De kloklieder fan Nijdaam, Jorwert)

Beste bijrol: Frans Planken (De oerfal, Leeuwarden)

Beste vormgeving: Tom Reeders (Terpwert, Dronryp)

Extra Gurbe: regisseur Tjerk Kooistra (Jorwert)

Publieksprijs: De kloklieder fan Nijdaam (Jorwert, regie Tjerk Kooistra)

(De jury bestond uit Gooitsen Eenling, Hilly Harms en Rozemarijn Strubbe)

2014

Beste voorstelling: De krintekakker (Burgum, regisseur Wouter Daane)

Beste hoofdrol: Gerard van der Veer (De krintekakker)

Beste bijrol: Yteke van der Wal (De Akkrumer dream, Akkrum)

Beste vormgeving: Bern de Baas (Berneiepenloftspul Easterwierrum, de tweede voor Anneke Hogeveen)

Extra Gurbe: voorstelling Wylde grizen (Opsterlan, regie Atze Lubach)

Publieksprijs: Maraton (Jorwert, regie Tjerk Kooistra)

(De jury bestond uit Pieter de Groot, Froukje van Houten, Sander Kalsbeek)

2015

Beste voorstelling: De dame komt (Snakkerburen, regie Karen Idzenga)

Beste hoofdrol: Eline de Vries (Deiboek fan Anne Frank, Deinum)

Beste bijrol: Sybrecht Speerstra (Augustus, Jorwert)

Beste vormgeving: Ekko de Bakker (Augustus, Jorwert)

Extra Gurbe: Kattekwea (Masquerade Kollumerzwaag, regie Bianca Wiersma)

Publieksprijs: It deiboek fan Anne Frank (Deinum, regie Rense Rotsma)

(De jury bestond uit Wim Vervoort, Jelmar Hoekstra en Lourens van den Akker)

Toon reacties

Mis niets van het regionale nieuws. Ontvang onze dagelijkse nieuwsupdate, helemaal gratis.

Meer dan 22.249 nieuwsbriefabonnees

Je kunt je op elk moment weer uitschrijven

Lees hier ons privacy statement