Noordelijke kranten staan te koop

LEEUWARDEN - Het mediaconcern NDC/VBK is op zoek naar nieuwe investeerders. De Leeuwarder Courant en Dagblad van het Noorden staan in de etalage. Voorzitter Theo van der Raadt bevestigt dat de raad van bestuur ,,open staat voor discussie over het aandeelhouderschap''.

Er wordt gesproken met diverse partijen. Ook de verkoop in delen behoort tot de mogelijkheden. Het concern torst een flinke schuldenlast na de overname van de educatieve uitgeverij ThiemeMeulenhoff voor €165 miljoen, vlak voor het uitbreken van de kredietcrisis in 2008.

Pogingen om een nieuwe aandeelhouder aan te trekken, strandden door gewijzigde omstandigheden. NDC/VBK heeft nu nog een totale schuld van €180 miljoen. De bank ING stak in 2009 de helpende hand toe door €90 miljoen schuld om te zetten in aandelen.

ING heeft te kennen gegeven van de uitgever af te willen. Er is door de krantenuitgevers Wegener en Telegraaf Media Groep belangstelling getoond, maar de noordelijke dagbladuitgever zoekt naar alternatieven.

Meer hierover maandag in de Leeuwarder Courant

 

Kiosk Klik hier en bestel een digitale LC in onze online kiosk! De krant van maandag is vanaf 14:00 te downloaden.

Documenten

Advertentie

Stuur dit artikel door

voornaam
*
achternaam
e-mailadres ontvanger:
*

Reacties